My Blog - My Wordpress Blog

Loty Lublin – Liverpool

Tanie przeloty Lublin – Liverpool

Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie lotnicze pomiędzy polskim miastem Lublin, a angielską stolicą piłki nożnej Liverpoolem. Interesujące jest to zjawisko i dlatego powstaje pytanie co wpływa na popularność tej trasy. I zapewne nie chodzi tu o fakt, że nazwa obu miast zaczyna się na literę L. Warto zatem przyjrzeć się podobieństwom i różnicą w funkcjonowaniu tych małych społeczności. Po pierwsze miasta te są stolicą kultury, i tak zarówno Lublin, który organizuje wiele różnorakich imprez sportowych, kulturalnych i oświatowych, tak samo Liverpool nie odbiega od tej tendencji, choć warto zauważyć, że angielskie miasto przebija polski odpowiednik. Po drugie oba miasta są najważniejszymi centrami gospodarczymi, handlowymi i usługowymi w swoim regionie. Zarówno Lublin jak i Liverpool to także znaczne ośrodki akademickie i młodzieżowe, które tętnią życiem. Z podobieństwa warto także wiedzieć, że oba miasta posiadają bogatą historię i przepiękne zabytki historyczne, które kuszą aby je zobaczyć. Lecz oprócz podobieństwa miasta te są także całkiem różne pod kilkoma względami.

Pierwszą znaczącą różnica jest fakt, że Liverpool posiada znaną na całym świecie drużynę piłkarską Liverpool F. C. oraz nowoczesny stadion na którym prowadzone są rozgrywki. Niestety Lublin nie może konkurować pod tym względem z angielskim miastem, ale co smutniejsze nie ma takiego polskiego miasta, które dorównywałoby Liverpoolowi jeśli chodzi o grę w piłkę nożną. Poza tym angielskie miasto jest niezwykle otwarte na nowych przybyszów z innych krajów, życzliwe i hałaśliwe. I porównując Lublin pod tym kryterium niestety wypada on gorzej, co nie znaczy że jest on miastem nietolerancyjnym. Ale są to tylko niektóre podobieństwa i różnice, które wpływają na atrakcyjność tych miast.

Jednak moim zdaniem powodem często wybieranego połączenia Lublin- Liverpool jest fakt, że wielu polaków mieszka i pracuje na stałe w angielskim mieście, co powoduję że chcąc zobaczyć się z rodziną trzeba podróżować. Wraz z otwarciem w grudniu 2012 roku lotniska w Lublinie pasażerowie mają możliwość bezpośredniego latania na tej trasie. Tanie bilety na tej trasie oferują tanie linie lotnicze Ryanair. Jako jedne z pierwszych podpisały umowę z władzami lotniska i jako jedyne do tej pory posiadają w swej bogatej ofercie tani przelot na tej właśnie trasie. W celu rezerwacji taniego biletu Ryanair należy zadzwonić na infolinię lub skorzystać z nowoczesnej wyszukiwarki internetowej. Oba sposoby są szybkie i łatwe, a cała procedura rezerwacyjna nie zabiera więcej niż kilka chwil. Zobacz też przeloty Lublin Dublin i Lublin Oslo.